Главная
 
 
Анонси
Головне
Головна
Новини
Програма
Iнфоресурси
Партнери
Сайт АНТИВОЙНА
Офіційний сайт
Вікторія Шилова ВКонтакте
Наша кнопка

Официальный сайт Виктории Шиловой

Код кнопки

<a target="_blank" href="
http://shilova.org/">
<img src="http://shilova.org/
images/stories/knopka.jpg"
align="left"alt="Официальный
сайт Виктории
Шиловой" /></a>


Чим завершиться протистояння з чорнобильцями? PDF Печать E-mail
Чорнобильці вже нікому не довіряють, вони поза політики, вони просто хочуть жити! І виявилися міцними горішками, їхня боротьба за свої права триває вже кілька тижнів, поступово набираючи обертів. Чорнобильці в Донецьку голодують із 14 листопада, вимагаючи виплатити їм законні пенсії у повному обсязі та зустрічі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим. В інших обласних центрах люди штурмом беруть управління Пенсійного фонду України. Схоже, що людям вже нічого втрачати, вони доведені до відчаю. Інакше не можна пояснити голодування, акції протесту при мінусовій температурі повітря. Чорнобильці пояснюють – без ліків вони просто помруть. У ст.16 Конституції України Чорнобильську катастрофу визначено як катастрофу планетарного масштабу, а збереження генофонду українського народу – як обов’язок держави. Якщо йдеться про здоров’я чорнобильців, особливо ліквідаторів, то в них тепер цілий букет захворювань – ракові, хвороби шлунково-кишкового тракту, органів зору, ендокринної системи, серцево-судинні й навіть нервово-психічні. Онкологічні захворювання в основному мають ліквідатори, які у 1986-87 роках працювали в особливо небезпечних місцях – на промисловому майданчику станції, у Рудому лісі. Тоді дуже багато радіації було в повітрі, і у більшості цих людей – рак легенів. Хоч на першому місці – рак шлунка. Ні продуктів харчування, ні ліків, навіть витратних матеріалів, тих же шприців і вати, безкоштовно для чорнобильців немає.   
      Смерть 70-річного шахтаря-інваліда Геннадія Конопльова має поставити криваву крапку у протистоянні чорнобильців з владою у Донецьку. Нагадаємо, що він помер 27 листопада під час ліквідації наметового містечка мітингувальників підрозділами МВС. Виконуючи рішення Донецького окружного адмінсуду про заборону акції протесту чорнобильців у зв’язку з загрозою теракту, силовики явно перестаралися. За свідченнями мітингувальників, літню, хвору людину просто затоптали! Але правоохоронці у свою чергу стверджують, що Геннадій Конопльов помер від серцевого нападу. Віктор Янукович вже доручив Генеральній прокуратурі з’ясувати обставини смерті чоловіка в десятиденний термін, тож невдовзі українське суспільство почує відповідь на питання, яке нікого не залишило байдужим.
      Інша справа – дії місцевої влади. Губернатор Донецької області Андрій Шишацький весь цей час ховався від доведених до відчаю людей, і дочекався – двері його адміністрації були взяті штурмом, за допомогою лопат та вил. Вершина цинізму – це поведінка донецьких депутатів, їдучи до тепленької сесійної зали, вони переступали через голодуючих чорнобильців, які стояли на колінах…
      Тільки після трагічної загибелі Геннадія Конопльова Донецька облдержадміністрація і облорганізація «Союз Чорнобиль України» підписали меморандум про взаємну співпрацю. Обладміністрація зобов’язалася забезпечувати реалізацію чинного законодавства у сфері соціального захисту чорнобильців і залучати до реалізації спрямованих на виконання цієї мети заходів представників «Союзу Чорнобиль України». Документом також запланована розробка конкретної програми взаємодії, яка потім буде винесена на розгляд депутатів обласної ради з метою отримання коштів для її фінансування. Підписання подібного документу, це – прогрес, але невже не можна біло цього зробити до смерті чоловіка, якого вже не повернеш?
      Прем’єр-міністр Микола Азаров нещодавно заявив, що в планах уряду збільшити не лише мінімальний розмір пенсій чорнобильцям, але і збільшити розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, завдану здоров’ю ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
      «Ми сьогодні обговоримо новий порядок нарахування пенсій особам, які постраждали від ЧАЕС. Заплановано, що в 2012 році в три етапи буде виконано збільшення їх розмірів», - сказав Азаров, відкриваючи засідання уряду. І ще! Хіба чиновники місцевого розливу не розуміють, що за таке відношення до чорнобильців Президент їх по голівці не погладить?!
    
      Вікторія Шилова: «Я шокована останніми подіями в Донецьку. У мене просто не вистачає слів, щоб описати своє обурення діями силовиків в Донецьку, які вели себе як нелюди під час знесення наметового містечка. У наметі знаходилися хворі, виснажені голодуванням літні люди, невже не можна було діяти більш толерантно, виконуючи рішення суду? У результаті 70-ти річний інвалід, за деякими даними, виявився просто затоптаним.
      Також моє обурення викликає поведінка губернатора Донецької області Андрія Шишацького. Замість того, щоб вийти до протестуючих людей і поговорити з ними, він ховався у своєму тепленькому кабінеті, за міцними стінами адміністрації, забуваючи, що живе завдяки героїчній сміливості чорнобильців, виявленій в 1986 році. Дочекався того, що люди прийшли до нього самі - з вилами та лопатами. На мій погляд, Віктор Янукович незабаром зробить кадрові ротації в керівництві Донецької області та силовиків. Хтось повинен відповісти за безглузду і страшну смерть ні в чому не повинної людини.
      І ще одне! Я впевнена, що наш губернатор Олександр Вілкул ніколи у житті не переступив би через стоячого на колінах чорнобильця! Він би не зміг, як і я, сховатися від проблем людей у своєму теплому кабінеті, а пояснив би ситуацію та заспокоїв би людей. І це правильно, адже найстрашніше – це ховатися від свого народу!
      Разом з тим вважаю, що треба перевірити кількісний склад чорнобильців через воєнкомати, бо саме вони мобілізували чоловіків. Тому що є такі випадки, коли великі пільги отримують люди, які не мають жодного відношення до ліквідації аварії на ЧАЕС. Це треба виправляти. А ось справжнім чорнобильцям необхідно виплачувати гідні гроші».
 

 
Кабинет Министров Украины
Кабинет Министров Украины

Cекретариат Президента Украины

Cекретариат Президента Украины

 Верховная Рада Украины
Верховная Рада Украины

Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Днепропетровский обласной совет
Днепропетровский обласной совет

Днепропетровский городской совет
Днепропетровский городской совет

Днепропетровская обласная государственная администрация
Днепропетровская обласная государственная администрация

Генеральная прокуратура Украины
Генеральная прокуратура Украины