Главная
 
 
Анонси
Головне
Головна
Новини
Програма
Iнфоресурси
Партнери
Сайт АНТИВОЙНА
Офіційний сайт
Вікторія Шилова ВКонтакте
Наша кнопка

Официальный сайт Виктории Шиловой

Код кнопки

<a target="_blank" href="
http://shilova.org/">
<img src="http://shilova.org/
images/stories/knopka.jpg"
align="left"alt="Официальный
сайт Виктории
Шиловой" /></a>


Продаж землі: за і проти PDF Печать E-mail
Ми продовжуємо публікувати на сторінках «Правого берега» думки представників різних політичних партій, державних діячів та експертів щодо продажу землі.
 «Наша Україна» за земельну реформу, але проти продажу землі іноземцям. Земельна реформа має відповідати інтересам українських селян, місцевих громад, національних фермерів та економіці в цілому. Це – головне положення позиції «Нашої України». У справі реформи ми підтримуємо і захищаємо інтереси людей.
       Запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення має дати людям право власності на землю. Головна мета - зробити селян заможними і підвищити конкурентоздатність України на міжнародних ринках.  Цю мету можна досягти за умови комплексних дій. Треба прийняти закони про ринок землі та земельний кадастр, щоб створити прозорі механізми ринку землі. Треба оцінити вартість землі та ввести необхідні обмеження щодо розміру приватного землеволодіння. Треба зберегти цільове призначення та контроль якості земель. Треба створити запобіжники проти спекуляцій, внаслідок яких селяни за безцінь можуть втратити свої землі. У цих підходах – наше бачення реформи в інтересах людей.
      Натомість, «Наша Україна» виступає категорично проти намірів відкрити ринок української землі для іноземців і продажу сільськогосподарських земель іноземним громадянам та компаніям з часткою іноземного капіталу. Земля є найбільшим національним капіталом та стратегічним ресурсом країни, збереження якого у власності українських громадян є гарантією суверенітету України та добробуту кожного українця.
       Продаж землі іноземцям суперечить інтересам громадян і всієї нашої країни. Дозвіл на продаж української землі іноземцям призведе до контролю іноземців над агропромисловим комплексом України, який на сьогодні уже входить в трійку найбільших експортерів сільськогосподарської продукції. Можна припустити, що маючи у власності українську землю, іноземці будуть керуватися не продовольчими потребами України чи соціальними проблемами українського села, а попитом на міжнародних ринках. У підсумку українці отримають світові ціни на продукти харчування. Продавши землю іноземному капіталу, держава втратить реальні важелі на аграрному і продовольчому ринках і остаточно закріпиться в статусі сировинного придатку для розвинутих країн.
      Відтак, ми вимагаємо від влади вдумливого підходу у справі земельної реформи і закликаємо врахувати досвід інших країн, в більшості з яких встановлено заборону або жорсткі обмеження на продаж сільськогосподарської землі іноземним компаніям. Нові члени Європейського Союзу, зокрема Угорщина, Румунія, Болгарія, Литва, після запровадження ринку землі встановили багаторічний мораторій на продаж землі іноземцям. Земельна реформа має відбуватися прозоро, продумано, з пріоритетною увагою до потреб місцевих громад.  Замість продажу землі необхідно застосувати принцип довгострокової оренди, яка сприятиме іноземним інвестиціям. Вже сьогодні, за деякими оцінками, у використанні агрохолдингів з часткою іноземного капіталу знаходиться майже 10 млн. га сільськогосподарської землі України. Оренда має бути єдиним способом використання українських земель іноземними компаніями. Такий підхід переважає в усіх розвинутих країнах, зокрема у Франції, США, Канаді, Ізраїлі.
      У цілому, маючи усі можливості здійснювати єдину політику, влада повинна стимулювати експорт наших продовольчих товарів із великою часткою додаткової вартості, надавати підтримку фермерам і заохочувати зайнятість селян як умову розвитку села.
      
      Комуністична партія України, Петро Симоненко
      
       Останні події дають підстави говорити про продовольчу небезпеку в нашій країні. За 3 роки, після вступу у 2008 році України до світової організації торгівлі, імпорт молока в Україну збільшився на 40 відсотків, а експорт із України - лише на 10, - констатував лідер Компартії Петро Симоненко.  До цього додалося ще й скорочення вдвічі виробництва м’яса та молока, що привело українське село до скрути. Через постачання на ринок неякісного продукту, в Україну вже масло починають завозити з Білорусі. Ведуться переговори про закупівлю ще понад 16 тисяч тонн цього продукту.
      Не менш загрозлива ситуація, на думку лідера комуністів Петра Симоненка, і з сільськогосподарською технікою. Констатуючи, що до 1990 року у країні було понад 12 тисяч колективних господарств, у кожному з яких налічувалося більше сорока автомобілів, понад двадцять комбайнів та тракторів, Петро Миколайович зазначив: жодне з нинішніх господарств не може похизуватися таким арсеналом. А до проблеми недостачі додалася ще й проблема енергоносіїв, які постійно дорожчають.
      - У селянина скуповували продукцію за безцінь, а за кордон тонну зерна продавали більше, ніж за три тисячі гривень, - розповідав Петро Миколайович.
      Щоб уникнути проблем зі збутом урожаю, Компартія пропонує створити державну структуру для закупівлі зерна, яка вирішить питання продовольчої безпеки та допомагатиме у реалізації продукції за кордон. Значно гальмує розвиток аграрного комплексу України система посередників, яку, за переконаннями представників Компартії, потрібно ліквідувати.
      - Державний фонд закупівлі зерна забезпечуватиме постачання хліба для населення. Адже досвід багатьох держав доводить: де селу допомагають, там воно стає основним джерелом прибутку, - переконаний лідер комуністів.
      Компартія намагається добитися створення єдиного земельного фонду держави. Нині нагальною стала проблема реформування агропромислового комплексу та продаж землі. Зняття мораторію на продаж землі - це, в першу чергу, загроза економічній ситуації країни, оскільки з цього почнеться руйнування агропромислового комплексу та знищення фермерства в Україні.
      Представники Компартії головною проблемою катастрофічної ситуації, що склалася на селі, вважають мовчання селян. Тому дії Комуністичної партії спрямовані на роз’яснення загрози та її наслідків для сільського населення. Адже старі люди, які володіють землею, погодяться продати землю заради дітей. А молодь, втративши зацікавленість у сільському господарстві, не бажає повертатися в село і працювати на землі.
      Компартія намагається добитися створення єдиного земельного фонду держави. Це дало б можливість державі мати право викупити землю у селянина за ринковою ціною, тобто повернути її у державну власність. Потім ці землі передавалися б у користування тим господарствам, що мають перспективи розвитку.
     
 

 
Кабинет Министров Украины
Кабинет Министров Украины

Cекретариат Президента Украины

Cекретариат Президента Украины

 Верховная Рада Украины
Верховная Рада Украины

Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Днепропетровский обласной совет
Днепропетровский обласной совет

Днепропетровский городской совет
Днепропетровский городской совет

Днепропетровская обласная государственная администрация
Днепропетровская обласная государственная администрация

Генеральная прокуратура Украины
Генеральная прокуратура Украины