Главная
 
 
Анонси
Головне
Головна
Новини
Програма
Iнфоресурси
Партнери
Сайт АНТИВОЙНА
Офіційний сайт
Вікторія Шилова ВКонтакте
Наша кнопка

Официальный сайт Виктории Шиловой

Код кнопки

<a target="_blank" href="
http://shilova.org/">
<img src="http://shilova.org/
images/stories/knopka.jpg"
align="left"alt="Официальный
сайт Виктории
Шиловой" /></a>


Вікторія Шилова: «Я вірю в те, що ми побудуємо соціальну державу» PDF Печать E-mail
Вікторія Віталіївна, вже півтора роки існує Ваш Соціальний рух, завдання якого захищати соціальні права мешканців нашої області. Чому саме такий напрямок діяльності Ви обрали?
   -    Я є людиною, яка сповідує соціальні або, якщо хочете, соціалістичні цінності, тому що не може бути такого, щоб в країні 5% людей жили шикарно, мали абсолютно все – фешенебельні маєтки, мерседеси, відпочивали на Канарах, а майже 70% - ледь виживали. В нас була радянська епоха, в якій були свої недоліки, наприклад, відсутність свободи слова, але в ті часи було більше соціальної справедливості. Люди впевнено дивились у майбутнє, і 90% населення були більш менш задоволені своїм життям. Час не стоїть на місці, все змінюється. Якщо взяти для прикладу Китай – то це країна соціалістична, але з елементами капіталізму. Китайський капіталізм дійсно має «своє обличчя», бо їхні бізнесмени мають крамниці, щось виробляють, торгують, але всі монополії належать державі. Або Швеція, де є великі податки, але і найкраща медицина та освіта. І це правильно, до бюджету країни надходять величезні кошти. А подивіться, що за 20 років відбулось в Україні. Всі головні промислові галузі віддані в руки приватних осіб. Енергетика, бензин, алкоголь, тютюн і навіть аеропорти – в приватних руках. В державі майже нічого не залишилось, і кожен рік ми продаємо стратегічні об’єкти. Говориться, що ми не маємо нормального менеджменту, який би керував великими підприємствами. На жаль, ми маємо так званий «дикий» капіталізм, де є місце тільки тим, хто може вигризати з горла іншого кістку. На мій погляд, було б краще, якби те, що ми віддали в приватні руки, де-юре належало би державі, і приватний менеджмент управляв би і отримував свої 10%. В разі неуспішного керівництва – їх би просто змінювала Державна наглядова рада. Уявіть собі, скільки грошей потрапило би до скарбниці держави, якби, наприклад, енергетика належала не приватним структурам, а державі?
   -    Ви дійсно вірите, що подібне можна втілити в життя в сучасних реаліях?
   -    Це було б реально, якщо 20 років тому країну не почали розграбовувати і будувати «дикий» капіталізм. Саме по цій схемі живуть Швеція і Фінляндія.
   -    Тобто сьогодні нам потрібен переділ власності?
   -    Це не буде переділом власності, бо ми зараз можемо назвати ефективних приватних керівників, які утримують соціальну сферу, справно платять податки. Наприклад, керівництво «Павлоградвугілля» платить робітникам гідну заробітну платню, були збережені всі дитячі садочки, утримуються Будинки культури, лікарні. Зрозуміло, що такий приватний власник має і далі працювати. Візьмемо інших приватних власників. Ми пам’ятаємо, що було із заводом ім. Петровського – багато людей було звільнено. Взагалі, багато підприємств купувалися для того, щоб розпилити їх на металобрухт. Згадаємо Губинівський цукровий завод. Такі приватні власники не виконували інвестиційні зобов’язання та соціальні функції. Тому немає питань, чому такі підприємства треба повернути державі та віддати в управління ефективним керівникам. Потрібна тільки політична воля.
   - Якою державою Ви бачите Україну?
   -     Соціальною, де 90% людей будуть мати дійсно гідне життя. Чому 90%? Тому що 5% в будь-якому суспільстві ведуть дуже вільний спосіб життя. Ще 5% - це люди зі стратегічним мисленням, які заробляють більше пересічних громадян. До цього я дійшла, кожного дня спілкуючись з сотнями людей, які приходять до моїх громадських приймалень в районах чи до обласної ради. Я побачила, що люди зневірені. Так відбулось, що за 20 років ми втратили всі економічні здобутки радянської України, хоча в нас була десята економіка в світі. Зараз в нас практично зруйноване житлово-комунальне господарство, абсолютна соціальна несправедливість, в нас де-факто існує комерціалізована медицина та освіта. Тепер все це треба змінювати, і цей тяжкий обов’язок лежить на Президенті України. Він повинен вийти з цієї ситуацію, тому що саме Віктору Януковичу довірились більшість українців. Він може замінити своїх помічників, якщо це буде потрібно для України. Особисто я вірю, що Президент змінить нашу країну на краще.
   -    Наскільки це реалістичне завдання?
   -  Це дуже важке завдання. Бо з тим, що залишилося Президенту у спадок, треба ще розбиратися не один рік. Сподіваюсь, що Президент буде дослуховуватися до голосу народу і свого внутрішнього голосу для вирішення проблем. Сподіваюсь, що він не буде слухати таких людей як Тігіпко і ще деяких членів Уряду, адже вони не знають як живуть прості люди і думають, що всі в Україні живуть як вони.
   -    Який випадок з життя Вас шокував останнім часом?
   -    Найкричущі випадки пов’язані з лікуванням онкохворих дітей. В якій країні ще так цинічно життя дитини дорівнюється грошам? Є гроші – дитину вилікують, немає – тоді і клятви Гіппократа немає. Медицина і освіта повинні бути безкоштовні. Сьогодні медичну реформу вже започатковано, але вона не повинна рухатися у напрямку «закрити, припинити, перенести», треба, щоб швидка допомога могла доїхати до людини максимум за 20 хвилин. В іншому випадку українські села остаточно вимруть. Я сама народилася в сільській місцевості і знаю, як важко там зараз прожити. Тому я не дозволю закрити жодну лікарню, бо народ проти цього.
   -    У Вас є конкретні пропозиції щодо наближення України до стандартів соціальної держави?
   -    В нас є Програма Народної Перемоги, сформована з пропозицій та прохань простих громадян, що звертаються до моїх громадських приймалень. В ній 22 пункти. Наприклад, один з них – вчителі і лікарі повинні одержувати зарплатню не менше 10 тисяч гривень. Подібну заробітну плату також мають отримувати представники силових структур і судді. Це для того, щоб не було корупції, і щоб люди не думали, як їм вижити і прогодувати свої родини, а працювали на захисті інших громадян України.
   -    Якими повинні бути реформи  - жорсткими чи поступовими?
   -    На мій погляд, зараз не потрібна така велика кількість реформ. Досі не скінчилася світова фінансова криза, штормить Єгипет, Туніс, Албанія. Тому не треба зараз втілювати в життя одразу 10 чи 20 реформ. Треба їх розробити таким чином, щоб люди найближчим часом отримали максимальні дивіденди. Щоб люди відчули позитивні результати реформ. Недарма Тігіпко постійно відкликає свої законопроекти з Верховної Ради. Що це за норма закону, згідно якої молодим матерям не зараховується до трудового стажу період декретної відпустки? Можливо, Тігіпко вважає, що він виконав свою місію, народив своїх дітей, а всі інші не мають цього робити? Бо зрозуміло, що тоді жінки не будуть сидіти вдома з дітьми і взагалі припинять народжувати. На щастя, Президент дав Тігіпку «по руках», і той відізвав свій законопроект. Ми всі ще пам’ятаємо Податковий кодекс від Тігіпка і що коїлося в країні з цього приводу. Реформи треба проводити не згори, а знизу, тобто, вивчаючи думку людей. І не треба вважати, що люди в нас такі дурні і не розуміють необхідність реформ. Але потрібен здоровий глузд, не можна проводити такі реформи проти людей, 70% з них просто намагаються вижити. В мене іноді складається враження, що деякі горе-реформатори не розуміють яку медвежу послугу вони роблять Президенту, бо все це вони провадять під його егідою. Але такі сирі, недолугі реформи не відповідають завданням, які ставить перед ними Віктор Федорович.
   -    Яка ситуація з соціальною сферою на Дніпропетровщині?
   - Дуже багато для Дніпропетровської області робить губернатор Олександр Вілкул, він добре розуміється на структурних проектах, промисловості, економіці та фінансах. За минулий рік він показав, як можна підняти область з колін. Нам дуже важко, але ми сконцентрували гроші по деяких напрямках і показали, що можна мати нормальні дороги і відновлювати дитячі садочки, забезпечувати питною водою райони на Дніпропетровщині, будувати нові лікарні і школи. В цьому році губернатор поставив завдання – активно діяти по двох напрямках. Це будівництво і сільське господарство. Ми бачимо, як змінюється світова кон’юнктура, продукти харчування постійно дорожчають, і в України є шанс повернути собі звання житниці Європи, а те й половини світу. Якщо все робити правильно. Ми ж розуміємо, що всі елеватори по селах віддані в приватні руки, і комерсанти тримають великі ціни або не допускають людей для того, щоб їм було ніде зберігати свою продукцію. Ці горе-підприємці скуповують продукцію за заниженою ціною, а потім спекулянти перепродають її з величезними накрутками. Селянин в мінусі або не має прибутку, а ці приватні трейдери мають надбариши, тим часом село зубожіє. Деякі комерсанти, як в селі Знаменівка, через свої війни здатні залишити селян без тепла. Це просто жах. Добре, що голова Новомосковської РДА Олег Міронов дав таким людям «по руках» і показав, що влада в районі є і працює на боці селян. Земля – це наше багатство, і треба виважено вивчити питання про продаж землі. Я хочу всім сказати, що зараз Україна переживає нелегкі часи, за 20 років Україну розграбовано, і зараз треба підіймати державу фактично з нуля. Я сподіваюсь, що Президент підбере собі таку команду, яка насамперед буде думати про український народ. Я вітаю те, що Віктор Янукович рівновіддаляє від себе олігархічні клани, які б вони не були, і чи допомагали вони на виборах чи ні. Я вірю в те, що ми побудуємо соціальну державу, і моя головна мета – щоб кожна людина жила в добробуті і мала рівні соціальні стандарти. Бо інакше - гріш ціна всім українським політикам і депутатам. Я хочу сказати тим, хто прийшов у владу заробляти гроші - народ в нас дуже розумний і все бачить. А вибори, які відбудуться у жовтні 2012 року, покажуть справжнє ставлення людей до своїх народних обранців. Я думаю, що для багатьох сьогоднішніх народних обранців стане несподіванкою, який мандат недовіри видасть їм український народ.
            Я чекаю на всіх у моїх громадських приймальнях (адреси – на стор.1). Я дійсно працюю, аби захистити права простих українців і не звертаю увагу на весь той бруд, що на мене виливається. Я людина православна, тому всім вибачаю, Бог їм суддя. Не дивлячись ні на що, я буду розповідати про корупцію в органах влади, яку б партію ці люди не представляли. Знайте, Вікторію Шилову не можна купити чи залякати. Я завжди з простими українцями, з народом, і по духу, і по крові.
  
 

 
Кабинет Министров Украины
Кабинет Министров Украины

Cекретариат Президента Украины

Cекретариат Президента Украины

 Верховная Рада Украины
Верховная Рада Украины

Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Днепропетровский обласной совет
Днепропетровский обласной совет

Днепропетровский городской совет
Днепропетровский городской совет

Днепропетровская обласная государственная администрация
Днепропетровская обласная государственная администрация

Генеральная прокуратура Украины
Генеральная прокуратура Украины