Главная Новини СВОБОДА СЛОВА В Україні
 
 
Анонси
Головне
Головна
Новини
Програма
Iнфоресурси
Партнери
Сайт АНТИВОЙНА
Офіційний сайт
Вікторія Шилова ВКонтакте
Наша кнопка

Официальный сайт Виктории Шиловой

Код кнопки

<a target="_blank" href="
http://shilova.org/">
<img src="http://shilova.org/
images/stories/knopka.jpg"
align="left"alt="Официальный
сайт Виктории
Шиловой" /></a>


СВОБОДА СЛОВА В Україні PDF Печать E-mail
Екс-директор Дніпропетровського обласного телерадіоканала в ДонецькуПро це, як передає кореспондент "Комітету", Шилова заявила сьогодні на прес-конференції в Донецьку. Ця прес-конференція, за її словами, стала для неї "проривом інформаційної блокади".

Як розповіла екс директор, утиск її та обласного телеканалу почалися 8 місяців тому губернатором Дніпропетровщини Віктором Бондарем, людиною Юлії Тимошенко. Весь цей час, за словами Шилової, вона разом зі своєю командою вела "фактично програшну війну за права простих людей Дніпропетровщини".

Протягом цього періоду канал пережив 8-9 перевірок, які нічого не виявляли в результаті. Єдиною їхньою метою було - спробувати "прикрити роти" і залякати співробітників телеканалу.

Крім того, проти них незліченну кількість разів відкривалися і закривалися кримінальні справи. На даний момент в СІЗО перебуває перший заступник Вікторії Шилової Віктор Агапов.

Як зазначила, вкрай обережно народний депутат, на її думку ця справа також сфабрикована на особисте замовлення Юрія Луценка. Агапова затримували у справі про крадіжку телекамери, однак цю справу закрили. За що його зараз тримають його начальниці невідомо.

Єдине, що знає колишній керівник телеканалу, що у нього вимагають, щоб він щось розповів про Шилової, як про гендиректора, "щоб закрити їй рот".

Марина Антоніна-директор творчого об'єднання телеканалу, яка також приїхала на прес-конференцію, додала, що "з заступником заборонено спілкуватися".

"Пройшло практично рейдерське захоплення з боку блоку Юлії Тимошенко, самої Тимошенко, її народних депутатів, особливо Михайла Соколова обласного Дніпропетровського телерадіоканала", - заявила Шилова.

За словами Шилової, канал був достатньо впливовим у регіоні з розгалуженою мережею передачі інформації. Жителі регіону приходили по 30-40 чоловік до неї на особистий прийом.

"Ми зверталися і до Юрія Луценка зі скаргою, що нас перевіряють. 10 перевірок за 8 місяців-це ненормально. А коли з'ясувалося, що Луценко за дорученням Тимошенко особисто давав вказівки зі знищення телеканалу, який говорив правду, все нам стало зрозуміло починаючи з кримінальної справи і закінчуючи тим, що сталося ", - розповіла керівник каналу.
 

Вакуум

А сталося ось що. 22 липня телеканал оголосив голодування. 22 журналіста п'ятеро діб голодували. Цю акцію підтримали і громадські організації області. Але при цьому вони опинилися в інформаційній блокаді, особливо приватних телеканалів, які, чого дивуватися, все належать людям Тимошенко.

"Ми опинилися у вакуумі", - зазначила Шилова.

За 5 днів до них не приїхав жоден телеканал, включаючи і державне телебачення. Як розповіла екс-директор, причина в тому, що Голова Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення Анатолій Мураховський за особистим дорученням Тимошенко її звільняв "наказом, хоча вона перебувала у відпустці".

Шилова сміливо повідомила, що про приватне доручення прем'єра Мураховський розповів їй особисто.

З того, що сталося уже колишній керівник обласного телеканалу зробила свої висновки.

"Поки на чолі держави знаходиться така людина, як Юлія Тимошенко, вона буде абсолютно спокійно вбивати свободу слова, вбивати політично, морально журналістів, які цю свободу слова відстоюють і фактично купувати тих, хто згоден продаватися", - поділилася своїми міркуваннями народний депутат, додавши , що "на жаль, Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення також потрапив під вплив Юлії Тимошенко і таким чином про будь-яку сбалансованності на майбутніх виборах не йдеться."

Канал під цензурою.

Після того, як генеральний директор Шилова перейшла в розряд екс, її місце зайняв, як і слід було очікувати, чоловік господині регіону - Віктор Ожогін. Раніше він очолював прес-службу БЮТ у Дніпропетровську.
З його приходом канал зажив новим цензурним життям.

Як розповіла Антоніна Марина, відразу після закінчення голодування і звільнення Шилової, в області з'явився "список 18".

"Це список тих журналістів, які голодували, яких прес-служба губернатора побачила на телеекрані, і з часом була дана вказівка цих людей звільнити. Поки що звільнень на каналі немає, але все ще попереду", - сказала творчий директор.

Вже з понеділка вони працюють під керівництвом нового генерального директора, який, незважаючи на те, що є в.о., приступив до кардинальних змін редакційної політики каналу. Освятивши собі, в прямому сенсі цього слова, новий кабінет він узяв журналістів під свій жорсткий контроль. Вже зняті символи каналу, банери, які розвішувалися під керівництвом ненависного йому колишнього директора.

Ні один матеріал, жоден сюжет не виходить без його особистої вичитування. Більше того, були зняті прямі включення, дзвінки в студію від городян, щоб не дай Бог не просочилася ні одне правдиве, ні одне незадоволене висловлювання дніпропетровців а адреса державної та місцевої влади.

А начальникам управлінь адміністрації, експертам заборонено губернатором приходити на телеканал. Навіть лікарям було заборонено взяти участь в щоденній програмі "Щоденні справи", в якій політичний аспект навіть не передбачено.

"У нас є претензії тільки до губернатора, його прес-служби, вони просто знищують таке поняття в регіоні, як свобода слова. Тому ми пішли на такий крок, як голодування. На жаль, на нього ніхто не зреагував. І закінчилося воно тим, що ми все-таки маємо цензуру на телеканалі ", - обурилася директор творчого об'єднання.

Дніпропетровщина просто поневолена БЮТом.

"Зараз Дніпропетровщина просто поневолена блоком Юлії Тимошенко, - каже екс-директор, - і я вам скажу є депутат Лозинський, який вбиває людей в лісах, і є такі депутати, такі як Соколов (Михайло Соколов, депутат Дніпропетровської облради від БЮТ - ред.), які економічно знищують людей.

Шилова без купюр розповіла, які дари сипляться на ЗОШ № 75, де навчалася Юлія Григян, а нині Тимошенко, на збиток іншим школам регіону, де навіть санвузол як і раніше знаходиться на вулиці. Буквально, як крик душі, вона розповідала, як депутати від БЮТ дерибанять Дніпропетровщину. Повз їх загребущих лап, за її словами, не пройшли навіть міські площі - Петровського, Леніна і навіть будинок Вчених.

Незважаючи на те, що в облраді більшість займають регіонали, депутати "спокійно поставилися до рейдерського захоплення телеканалу командою Юлії Тимошенко".

Більш того під загрозою розправи 7 з 13 мерів регіону підписалися під зняттям Вікторії Шилової з посади. Ця афера пройшла під відмазкою "зміни політики каналу".

"Ви повинні розуміти, яка біда насувається на Україну. - Застерігає вона, - Фактично Юлія Тимошенко є політичною утриманка дніпропетровських і не тільки олігархів. І як всім відомо утриманка завжди виконують побажання, в даному випадку політічні".

Більш того, Шилова, яка пробула близько 5 років генеральним директором каналу, заявила, що область вже стогне від тимошенківської засилля і беззаконня. У регіоні її підтримує 8-9% (!).

Москва теж?

Вікторії Шилової за її сміливі висловлювання неодноразово загрожувала наша доблесна міліція. "Я розумію, що я можу сісти", - говорить вона. Однак вона продовжує боротися зі свавіллям в регіоні. Зараз вона з нетерпінням чекає на сесії Дніпропетровської облради, на якому зі звітом має виступити губернатор Віктор Бондар, до якого наболіло вже багато питань.

Колишній керівник каналу обійшла вже багато інстанцій. Її звернення до Секретаріату Президента до Віри Ульянченко нічим не закінчився. Там було вирішено просто не реагувати, хоча Верванна обіцяла розібратися і направити на телеканал комісію, однак після закінчення півтора місяців ні однієї душі для розглядів ні зволило явиться.

Чи не принесло жодного результату і звернення до міжнародної організації "Журналісти без кордонів".

"Вони запросили нас до Москви, ми приїхали, хотіли дати прес-конференцію для міжнародних журналістів, але Кабмін так попрацював, що жоден журналіст не прийшов", - не приховуючи розчарування розповіла журналіст, додавши, що "гроші вирішують усе, навіть у Москві ".

По поверненню з російської столиці їй зателефонувала прес-секретар президента України Ірина Ванникова і сама зухвалим чином спитала: "Коли ви попросите політичного притулку. Ви ж їздили до Москви просити політичний притулок?!"

Також колись керівник каналу розповіла, що з прес-конференціями вона побувала і у Львові, і в Ужгороді, на яких було досить багато журналістів, і які все ж висвітлили сітуаціію. Але після візиту Тимошенко до Львова були зачищені всі сайти.

До речі, на прес-конференцію екс-генерального директора Дніпропетровської телерадіокомпанії в Донецьку прийшло дуже мало журналістів. Державний телеканал, природно, не вшанував своєю увагою.

Шилова вже залишилася без роботи, виховуючи сина. Їй вже спалили машину, кидали під двері квартири димові шашки - їй доводилося евакуюватися з сином, також їй телефонували і погрожували "будеш багато говорити про" Приват ", побачиш". Луценко погрожує їй кримінальною справою, проте вона не збирається здаватися і мовчати ...

 

 
Кабинет Министров Украины
Кабинет Министров Украины

Cекретариат Президента Украины

Cекретариат Президента Украины

 Верховная Рада Украины
Верховная Рада Украины

Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Уполномоченная Верховной Рады Украины по правам человека
Днепропетровский обласной совет
Днепропетровский обласной совет

Днепропетровский городской совет
Днепропетровский городской совет

Днепропетровская обласная государственная администрация
Днепропетровская обласная государственная администрация

Генеральная прокуратура Украины
Генеральная прокуратура Украины